דרך בר יהודה 304, נשר (מול אולמי הינומה)
טל: 04-8210756
פקס: 04-8201401

פתרונות בנייה מתקדמים

box
דק סינטטי
דקים WPC
דקים עץ
דק מודולרי WPC
חיפוי מבנים WPC
גדרות ומעקות WPC
דק ריצוף צף
חידוש דקים ישנים
תמיכות Pedestals
אריחי בטון דמוי דק עץ
גגות ירוקים Green Roof
אריחים מודולריים
פרגולות לגן ולחצר
ריהוט גן ואביזרי נוי
נוף והנדסה - מוצרים אדריכליים
FACEBOOK
box
גלדק חדשות
סניף חדש של גלדק
נפתח סניף חדש של גלדק בנשר, דרך בר יהודה 304, מול אולמי הינומה. בתצוגה, כל סוגי פתרונות ריצוף חוץ, הדקים סינטטיים WPC, ריצוף צף חוץ, אריחים מודולרים, תיקון דקים ישנים ועוד.
גלדק בפייסבוק
ועכשיו גלדק גם בפייסבוק www.facebook.com/galdeck
דק סינטטי
הגיעו !!! דגמים חדשים של דקים סינטטיים (דקים אקולוגיים) במגוון צבעים, פרופיל מלא ופרופיל חלול.
דקים מודולריים
הפתרון להקמת דק ללא תשתית. הרכבה מהירה על כל סוגי רצפה, בטון, בלטות, כורכר, דשה. חסכוני במיוחד, תחזוקה מינימלית.
תמיכות Pedestals
חדש בגלדק - תמיכות Pedestal לכל סוגי הדקים, ריצוף גגות ומרפסות, טיילות . ניתן להרכיב על משטחים משופעים. חוסך זמן הרכבה יקר ועמיד לאורך שנים.
אריחים מודולרים
להרכיב ריצפה ולפרק? SnapLock, הפתרון המהיר, הקל והזול לריצפה מודולרית. עכשיו בגלדק.
RaceDeck
ריצוף מוסכים באריחים מודולרים עמידים לעומסים גדולים, כימיקאלים. מגוון צבעים וצורות. חדש בגלדק.
לפרק דק יש?
SquareDecko הפתרון לדק הישן. אין יותר צורך בפירוק דק רקוב ! מיישרים, מרכיבים אריכים של SquareDecko וזהו. עכשיו בגלדק.
גלדק הולכים על בטוח!
פתרונות ריצוף מתקדמים

nova-Institute GmbH (www.nova-institute.eu)
Huerth, 10th January, 2012

תרגום מתוך פרסום של nova-Institute GmbH - www.nova-institute.eu, הקונגרס הגרמני הרביעי של WPC שנערך בקלן ב- 13-14 בדצמבר 2011.

השתתפו: 300 משתתפים מ-21 מדינות ו-30 מציגים, בחסות Reifenhäuser, Werzalit, STAEDTLER ו- BASF.
נתוני השוק האירופי

השוק האירופי של עץ פלסטיק מרוכבים (WPC) גדל בשיעור שנתי ממוצע של 35% מאז שנת 2005. בהתחשב ברמות ההשקעה הנוכחיות להרחבת הייצור, גוברת ההתעניינות הן מהמסחר והן מהצרכנים, קיימת אופטימיות רבה בתעשייה לגבי העתיד ומצפים להמשך צמיחה דו סיפרתי בשנים הבאות.

בשנת 2010 יוצרו ונמכרו באירופה בערך 220,000 טון של WPC (כ - 100.000 טון בגרמניה). מתוכם כ - 50,000 טון שימשו בתעשיית הרכב ו - 167,000 טון בתחום ריצוף דק למרפסות, לגידור וחיפוי. (לדק WPC יש נתח שוק של כ 15% בגרמניה).

יותר ויותר חומרים WPC נכנסים לשימוש בריהוט משרדי, כלי בית (סכו"ם, פחי אשפה, מברשות שיניים וכו'), כמו כן, חלקים טכניים קטנים ואריזות קטנות. בסך הכל, נפח המכירות לפריטים אלה ב - 2010 צפויות להישאר מתחת 5,000 טון.

צמיחה משמעותית נוספת צפויה להתרחש בכל יתר המגזרים של WPC בשנים הקרובות. החומרים WPC מצטיינים בעיקר בשיפור תכונות המוצר כגון קשיחות רבה, התכווצות נמוכה (לעומת פלסטיק טהור) ועמידות וגמישות טובות יותר (לעומת מוצרי עץ טהור). יחד עם זאת, ככל שמחירי הפלסטיק ימשיכו לעלות, זה הוא רק עניין של מספר שנים עד אשר חומרי הגלם של WPC יהיו זולים מחומרי הגלם של פלסטיק טהור (כיום הם 20 - 30% יקרים יותר). כשזה יתגשם, יוכלו חומרי ה - WPC לכבוש שווקים המוניים, זה היה המסר של מר Ingomar Henning מחברת Rotho Kunststoff AG לקונגרס.

בשנים האחרונות חלה התבגרות במגזר WPC כך שמבחינה טכנית הוסרו כל המכשולים כדי לשרת את השוקים לייצור המוני. בהתבסס על הרכב ביו של 20-80% בחומרים המרוכבים פלסטיק – עץ, הם מהווים הקבוצה הגדולה ביותר לפי נפח של חומרי ביו החדשים. במיוחד חומרי ביו-פלסטיק משופרים.

נתוני השוק בארה"ב וסין

יתרון זה בא לידי ביטוי במיוחד כשנלקחים בחשבון הנתונים הבינלאומיים. ארה"ב נמצאת כעת בעמדת שיא עם נפח ייצור של כ - 1.5 מיליון טון של WPC לשנה. יחד עם זאת, הצמיחה הואטה בשנים האחרונות עקב בעיות איכות עם הדקים. מומחה רוסי בתעשייה האמריקאית וסופר בשם Anatol Klyosov אמר לקונגרס על תלונות רבות בשנים האחרונות שהובילו לתביעות פיצויים נגד מספר יצרני בארה"ב בבתי המשפט בארה"ב ומחוצה לה. מספר היצרנים הצטמצם מ- 27 ל- 16 באותה תקופה. האיכות השתפרה באופן משמעותי וכעת היא עומדת בסטנדרטים אירופיים.

סטנדרטים אירופיים אילו היו גבוהים מאוד בשלבים מוקדמים ובזמן הקמת האגודה הגרמנית לתעשיות פנלים מעץ, סימן איכות (VHI). ד"ר פיטר סוארוויין הודיע לקונגרס כי הקריטריונים תו איכות התהדקו מאוד בימים אלה.

שוק דינמי במיוחד ל- WPC הוא סין. כ- 700,000 טון של WPC יוצרו בסין בשנת 2010 . היקף זה צפוי לעלות ל- 5 מיליון טון בשנת 2015, אשר יביא את סין להיות המפיקה הגדולה ביותר בעולם של WPC. בתים שלמים בסין עשויים מלוחות WPC משוכים ואפילו הדלתות משוכות באופן מלא.

כ- 300 יצרני WPC בסין משתמשים באבקת עץ וגם ב- lignocellulose משאריות יבולים כגון קש וקליפות אורז כחומרי גלם.

המשך